„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń” - to słowa sentencji umieszczone na dyplomach uznania wręczonych podczas tradycyjnego spotkania organizowanego przez Zarząd i członków starachowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Spotkanie organizowane było w sali konferencyjnej „Olimpia” Urzędu Miejskiego z okazji Dnia Białej Laski.
- Z okazji dzisiejszego święta, a także faktu, iż są dziś z nami nasi przyjaciele nagrodzimy teraz specjalnymi dyplomami uznania ludzi, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy za Wasze wsparcie i pomoc na rzecz osób niewidomych. Znacie nasze potrzeby i staracie się Nam pomagać. Dziękujemy za to – powiedziała podczas spotkania prezes Izabela Wałęga.
Dyplomy uznania za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną na rzecz starachowickiego stowarzyszenia otrzymało w tym roku sześć osób. W gronie wyróżnionych - wskazanych przez Panią Izabelę Wałęgę, prezesa starachowickiego oddziału PZN – znaleźli się Zastępcy Prezydenta Miasta Elżbieta Gralec i Marcin Gołębiowski, Wioletta Grosicka i Aneta Gołębska z Centrum Usług Społecznych, Przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona oraz Nadleśniczy Ryszard Bis z Biura Nadleśnictwa Starachowice.
- Gmina Starachowice wspiera Państwa działalność statutową, ale również sama realizuje projekty przyczyniające się do poprawy jakości usług i zwiększania dostępności. Teraz jesteśmy na etapie wdrażania projektu, który właśnie będzie miał za zadanie wskazanie standardów dostępności. Powstanie dokument, który będzie szczegółowo określał wytyczne pod kątem czy to nowych rozwiązań architektonicznych czy też nowych rozwiązań cyfrowych lub komunikacyjnych. Będzie on wspierał potrzeby osób niedowidzących, słabowidzących, niewidomych. Chcemy, aby każdy z Was mógł korzystać ze wszystkich usług miejskich – przyznał Marcin Gołębiowski, Zastępca Prezydenta do spraw społecznych.
Marcin Gołębiowski opowiedział również o planowanych zmianach na terenie Urzędu Miejskiego.
- Będziemy dokonywać nowego oznaczenia w budynku urzędu, zarówno powierzchni płaskich jak również poszczególnych pomieszczeń czy referatów. Wprowadzimy nowe tabliczki, które ułatwią korzystanie ze wszystkich usług oferowanych przez urząd. Dotyczy to zarówno budynku magistratu jak i chociażby Centrum Usług Społecznych – zapowiada zastępca prezydenta, który bardzo chwalił sobie współpracę z prezes Izabelą Wałęgą, a za jej atuty wskazywał między innymi niezłomność w realizacji założonych sobie celów.
Pani Prezes jest niewątpliwie osobą, która śmiało mówi o potrzebach osób niewidomych, a wskazywane potrzeby są realizowane przez władze miasta.
- Pamiętamy o Waszych potrzebach i staramy się jak najlepiej realizować. Mogę zapewnić, iż przy okazji kolejnych usług zawsze będziemy patrzeć na wasze oczekiwania i potrzeby, aby poprawiać to codzienne życie – dodała Wioletta Grosicka, pełniąca obowiązki dyrektora Centrum Usług Społecznych.
Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez restaurację „Swojska Przystań” (ul. Wojska Polskiego 15), a także znakomitą zabawę przy akompaniamencie niezawodnego Tadeusza Głowackiego.